W przypadku braku miejsc w pociągu lub braku preferowanych miejsc pojawia się komunikat o błędzie. Bilety PKP Intercity w końcu kupimy nie tylko w oficjalnych aplikacjach przewoźnika, ale także na Koleo.pl. Ceny biletów PKP Intercity w KOLEO są dokładnie takie same jak u przewoźnika, zgodnie z gwarancją najlepszej ceny KOLEO – bez prowizji czy dodatkowych opłat transakcyjnych. Nie należy też obawiać się o hojne zniżki oferowane przez PKP Intercity. Te zostaną uwzględnione również w KOLEGO – tyczy się to zarówno tradycyjnych ulg ustawowych, jak i tych wynikających z wcześniejszej daty zakupienia biletu czy przejazdu w kilka osób.
Polska ma bardzo dobrze rozwinięty system kupowania biletów na przejazdy za pośrednictwem internetu. Praktycznie nie ma problemu z dokonaniem tego procesu za pomocą kilku kliknięć – przynajmniej jeśli chodzi o największych przewoźników. Niekiedy zdarzają się jednak pewne problemy i jestem niezwykle szczęśliwy, że jeden z nich najprawdopodobniej właśnie przestał istnieć.
Celem jest szybki, prosty i intuicyjny zakup biletu w preferowanej przez klienta aplikacji lub stronie internetowej. Nie będziemy się rozpisywać nad interfejsem etapów zakupu biletów na stronie Technical Setups for Euro: EUR/USD (EUR=X) with Charts koleo.pl, bo jest on po prostu czytelny i bardzo intuicyjny. KOLEO „odrobiło” lekcję i zaprezentowało zespoły trakcyjne w sposób graficzny. Dzięki temu pasażer, kupując bilet na dane miejsce, wie czy będzie siedział przy oknie czy w końcówce okna. Kolejną bardzo ciekawą opcją jest informacja, ile jest wolnych miejsc w danym wagonie.
Dodał, że w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do Tego o Lexatrade nie wiedziałeś – opinie takich prób. – Od początku tego roku zauważamy zintensyfikowanie ataków na nasze serwisy sprzedażowe. Na bieżąco wyciągamy wnioski z każdego ataku – powiedział Dutkiewicz. Oprócz dostępności biletów w aplikacji Koleo, Intercity rozpoczyna też współpracę z systemem mPay oraz portalem ePodróżnik. Niebawem zadebiutuje też zupełnie nowa aplikacja o uroczej nazwie PeKaPka, w której dostępny będzie tak bilet, jak i kanapka.
Do dzisiaj pasażerowie zakupili prawie 11,7 mln biletów na pociągi przewoźnika za pośrednictwem platformy KOLEO. Tak dobry wynik potwierdza, że partnerstwo ma ogromny potencjał i jest odpowiedzią na potrzeby pasażerów. Rzecznik podkreślił, że przewoźnik ma opracowane procedury awaryjne na wypadek podobnych sytuacji. – W takich przypadkach najważniejsza jest informacja dla pasażerów, jak kupić bilet, gdy system działa wolniej.
KOLEO sprzedaje bilety większości przewoźników regionalnych, Polregio oraz PKP Intercity. Spółka odpowiedzialna za KOLEO oraz PKP Intercity zamknęły ostatni etap integracji systemów informatycznych. Tyczy się to zarówno darmowej aplikacji dla Androida oraz iOS, jak również powszechnie dostępnej witryny internetowej koleo.pl. Jako największy sprzedawca biletów kolejowych w Polsce, bardzo się cieszymy się, że nasza współpraca z PKP intercity się rozszerza. „kuszetki i sypialne” a po wakacjach mogę zapowiedzieć kolejne długo oczekiwane nowości dla polskich pasażerów – powiedział, Kuba Czajkowski, Prezes zarządu Astarium, właściciela platformy KOLEO. PKP Intercity stale rozwija kanały sprzedaży, stawiając przy tym przede wszystkim na komfort pasażerów.
To nareszcie się zmienia, a w KOLEO można już zaplanować kompletną podróż, bez zbędnych utrudnień. Rano informowaliśmy, że PKP Intercity wprowadziło możliwość wyboru miejsc za pomocą schematu graficznego we wszystkich swoich pociągach. Po południu KOLEO potwierdziło, że ta sama funkcja jest już dostępna dla użytkowników ich platformy. Bilety kolejowe można kupić nie tylko elektronicznie na stronie przewoźnika czy w jego aplikacji, ale także w kasach czy aplikacjach zewnętrznych. W ostateczności (nie dotyczy pociągów kategorii EIP) można bilet kupić u konduktora, za dodatkową opłatą.
Do awarii systemu sprzedaży PKP Intercity doszło w nocy z 26 na 27 stycznia 2025 roku. Kłopoty z dostępem do zakupu biletów kanałami elektronicznymi pojawiały się także na początku lutego. 3 lutego również nie działały systemy sprzedażowe przewoźnika, choć normalnie można było zakupić bilet w kasie lub w aplikacjach zewnętrznych (np. Koleo). Osoby odpowiedzialne za KOLEO od dłuższego czasu informowały o planach podjęcia współpracy z PKP i chyba w końcu udało się ogarnąć całą infrastrukturę.
Początkowo planowano, że zakup biletów z opcją graficznej rezerwacji miejsc na platformie KOLEO uda się wprowadzić w wakacje 2023 roku. Później otrzymywaliśmy zapewnienia, że będzie to możliwe do końca tego roku. Tak też się stało, a ostatniego dnia jesieni KOLEO dotrzymało obietnicy.
Ale to też kolejna „cegiełka” w naszych działaniach, Richard Dennis mających na celu ułatwienie zakupu biletów. Z naszych danych wynika, że Polacy coraz chętniej kupują bilety przez Internet – to szybkie i wygodne. Dlatego staramy się, aby każdy podróżny mógł zakupić bilet PKP Intercity w swojej ulubionej aplikacji – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity. W popularnej aplikacji do zakupu biletów KOLEO pojawiła się długo oczekiwana możliwość zakupu biletów na pociągi PKP Intercity.
Dlatego narodowy przewoźnik, wsłuchując się w potrzeby i głosy klientów, udostępnił właśnie zewnętrznym agentom możliwość kupna biletu w wagonach sypialnych i kuszetkach. Pierwszą platformą, która uruchomi funkcjonalność w swoich kanałach jest KOLEO. Jeszcze przed pełnym zintegrowaniem obu systemów, użytkownicy KOLEO kupili ponad 150 tysięcy biletów na połączenia oferowane przez PKP Intercity, w ciągu zaledwie miesiąca. Teraz, kiedy za pośrednictwem platformy można nabyć bilet na więcej połączeń – w tym z przesiadkami oraz uwzględniające regionalnych przewoźników – ta liczba na pewno wzrośnie. Użytkownicy aplikacji KOLEO oraz witryny koleo.pl nareszcie mogą nabyć bilety na wszystkie połączenia PKP Intercity za pośrednictwem tej platformy. Wliczając w to trasy z przesiadkami i uwzględniające przewoźników regionalnych.
Na podobną funkcję w aplikacji mobilnej pasażerowie będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Kolejną istotną sprawą jest fakt, że obecnie na stronie możemy wybierać miejsca tylko w połączeniach realizowanych przez EZT/SZT. KOLEO już nam potwierdziło, że w najbliższych tygodniach będzie możliwość podobnego wyboru także w składach wagonowych. Jedną z najpopularniejszych witryn czy aplikacji do kupowania biletów bez wątpienia jest KOLEO. Możemy tam zamówić miejsce w praktycznie wszystkich pociągach regionalnych, lecz usługa okazywała się niezbyt przydatna w momencie próby zakupienia biletu na PKP Intercity.
Kilka dni temu Tomasz Gontarz poinformował, że przekroczona została bariera 6 milionów. Sfinalizowały końcowy etap integracji systemów informatycznych obu spółek. Dzięki temu oferta biletowa przewoźnika dalekobieżnego jest już dostępna na stronie internetowej koleo.pl i w aplikacjach KOLEO na Android oraz iOS.